www.horolezeckastenafm.cz

Horolezecká stěna - Frýdek Místek

stavba

Začátek budování horolezecké stěny spadá do poloviny roku 1998. Nejprve bylo nejtěžší vybrat prostor, kde by mohla horolezecká stěna být umístěna, aniž by překážela provozu v jiných druzích sportu. Proto jsem se rozhodl oslovit vedení Středního odborného učiliště technického ve Frýdku-Místku (krytý plavecký bazén), které mi ve všech směrech vyšlo maximálně vstříc.Nejvíce si vážím pana Ing.Vladislava Cigánka,bez kterého by tato stěna i lezení na ní nikdy nevzniklo."Velký dík Vláďíku". Nejvhodnější místo se našlo na ochozu nad oběma tělocvičnami, kde mohla vyrůst pěkná cvičná horolezecká stěna.

Neváhal jsem a zkusil štěstí v přidělení dotace na sportovním referátu městského úřadu. Také tady byli velice vstřícní k tomuto záměru a poskytli na tento projekt peněžní příspěvek, za který touto cestou velmi děkuji. Potom už to byla otázka času, kdy vznikl projekt na výstavbu. S tímto projektem nám pomohli kluci z ostravského horolezeckého oddílu Alpa, jmenovitě Martin Krejza a Jirka Chýlek. Výrobu konstrukce a montáž provedla firma Daktiva s.r.o., které patří také velké poděkování za precizně provedenou práci.

Nejvíce bych chtěl poděkovat touto cestou dvěma kamarádům, a to Lumírovi Krpcovi a Ivošovi Janoškovi, kteří výstavbě a montáži této stěny obětovali mnoho hodin ze svého volného času, bez kterého by stěna určitě nebyla dokončena. Díky také ostatním kamarádům. Zkušební provoz horolezecké stěny byl zahájen koncem října roku 2000. A to je z historie a výstavby stěny asi vše.

Hore zdar a lezení zvláště !!!